Geometryczne wzory i ciężkie linie wydają się być zaadaptowane z wzorów tkanin i tkactwa w okolicy. „W przeciwieństwie do trzeźwości architektury i dekoracji w pozostałej części Arabii, żywiołowy kolor i ornamentyka charakteryzują te z ‚Asir. Obraz rozciąga się na dom nad ścianami i drzwiami, na klatki schodowe i na same meble. Kiedy dom jest malowany, kobiety ze społeczności pomagają sobie nawzajem w zakończeniu pracy. Następnie budynek pokazuje ich wspólny gust i wiedzę. Matki przekazują je swoim córkom.

Zamów fototapetę Białystok – gust i wiedza

Praca ta oparta jest na geometrii prostych linii i sugeruje wzory wspólne dla tkactwa tekstylnego, z solidnymi pasmami o różnych kolorach. Powracają pewne motywy, takie jak trójkątny mihrab lub „nisza” i paleta. W przeszłości farba była produkowana z pigmentów mineralnych i roślinnych. Goździki i lucerna dawały zielone plony. Niebieski pochodził z rośliny indygo. Czerwony pochodził z granatów i pewnego błota. Pędzle malarskie powstawały z twardych włosów znalezionych w kozim ogonie. Dziś jednak kobiety używają nowoczesnych farb, aby stworzyć nowy wygląd, który stał się wskaźnikiem zmian społecznych i gospodarczych”. Natomiast zamówisz fototapetę tutaj: Zamów fototapetę Białystok.

fototapety zamów

Kobiety w prowincji Asir często uzupełniają dekorację i malowanie wnętrza domu. „Gdyby nie mieli dużo pieniędzy, żona mogłaby tylko pomalować ćmiankę” – mówi Um Abdullah: ” – proste, proste linie, we wzory od trzech do sześciu powtórzeń w kolorach czerwonym, zielonym, żółtym i brązowym”. Gdy kobiety nie chciały same malować ścian, mogły wymieniać się z innymi kobietami, które wykonywałyby tę pracę. Kilka saudyjskich kobiet zasłynęło jako malarki majlis, jak Fatima Abou Gahas.

Ściany wewnętrzne domu są jasno malowane przez kobiety, które pracują w określonych wzorach z liniami, trójkątami, kwadratami, przekątnymi i przypominającymi drzewa wzorami. „Niektóre z dużych trójkątów przedstawiają góry. Linie Zygzaka oznaczają wodę, a także błyskawice. Małe trójkąty, zwłaszcza gdy najszerszy obszar jest na górze, znajdują się w przedislamskich przedstawieniach postaci kobiecych. Że małe trójkąty znalezione na malowidłach ściennych w ‚Asir nazywane są banatem mogą być kulturalną pozostałością dawno zapomnianej przeszłości’.

Zamów fototapetę Białystok a magazyn poświęcony aranżacji wnętrz

„Dziedzińce i portyki z górną grabieżą to główne cechy najlepszej architektury Nadjdi, oprócz drobno naciętego drewna tynkowego (jiss) i malowanych okiennic, które zdobią sale recepcyjne. Dobre przykłady tynkowania można często dostrzec w szczelinowych ruinach zburzonych budynków – efekt jest lekki, delikatny i przewiewny. Zwykle jest to wokół majlis, wokół paleniska kawy i wzdłuż ścian powyżej, gdzie goście siedzieli na dywanach, przy poduszkach. Ciasto zastanawiało się, czy ten „parkiet z jis”, ten „gipsowy fretwork…. wszystkie ozdoby i niezamknięte” pochodziły z Indii.

  • Jednak fretwork Najd wydaje się bardzo odmienny od tego, który można zobaczyć we wschodniej prowincji i Omanie, które są związane z tradycjami indyjskimi, a raczej przypomina motywy i wzory znalezione w starożytnej Mezopotamii. Rozeta, gwiazda, trójkąt i schodkowy wzór pinnacle dadoes są starożytne wzory i można je znaleźć na całym Bliskim Wschodzie starożytności.
  • Prowincja Al-Qassim wydaje się być domem tej sztuki, i tam jest zwykle pracował w twardym białym gipsie (choć to, co widzisz jest zwykle spłodzone przez dym z paleniska kawy). W Rijadzie przykłady można zobaczyć w glinie bezadornikowej.
  • Projektowanie wnętrz stało się tematem programów telewizyjnych. W Wielkiej Brytanii (Wielka Brytania) popularne programy wnętrzarskie i dekoratorskie obejmują 60 Minute Makeover (ITV), Changing Rooms (BBC) oraz Selling Houses. Do znanych projektantów wnętrz, których prace prezentowane są w tych programach należą Linda Barker i Laurence Llewelyn-Bowen.

W Stanach Zjednoczonych sieć TLC Network wyemitowała popularny program o nazwie Trading Spaces, program oparty na brytyjskim programie Changing Rooms. Ponadto, zarówno HGTV, jak i DIY Network transmitują również wiele programów na temat projektowania i dekoracji wnętrz, prezentując prace różnych projektantów wnętrz, dekoratorów i ekspertów w dziedzinie aranżacji wnętrz w niezliczonej ilości projektów.